Özel Dersler

PERSONAL TRAINER SİSTEMİNİN SİZE KAZANDIRACAKLARI

1. Egzersiz programınızın zamanını ve yerini siz belirlersiniz. Sizin için en uygun gün ve saatleri eğitmeninizle beraber belirlersiniz. Dilerseniz egzersizlerinizi salonumuzda ya da evinizde, ofisinizde yapabilirsiniz.

2. Size özel egzersiz programlarıyla tatmin edici ve kalıcı sonuçlar alırsınız. Her insanın anatomisi ve herhangi bir harekete iskelet ve kas sisteminin vereceği tepki farklıdır. Eğitmeniniz egzersiz yaptığınız süre boyunca sizi gözlemler, sizinle birebir ilgilenir, ihtiyaç, şikayet, ilgi ve hedefleriniz doğrultusunda kondüsyon, esneklik, kuvvet ve kardiyovasküler dayanıklılık antrenmanlarını içine alan size en uygun egzersiz programı düzenler, performans alınamayan hareketleri anında fark eder ve değiştirir, programınızı gelişiminize ve motivasyonunuza göre gereği halinde revize eder. Programlarınız, ölçümleriniz ve gelişimleriniz düzenli olarak kaydedilir.

3. Zamanınız ve paranız boşa gitmez, egzersizlerden maksimum verim alırsınız. Size özel olarak hazırlanan egzersiz programlarını uygularken eğitmeninizin danışmanlığında ve gözetiminde hareketleri doğru teknik, doğru nefes ve doğru açılarda yapmayı öğrenirsiniz. Egzersiz esnasında aklınıza takılan bir soruyu o anda eğitmeninize sorar ve anında bu sorunuzun cevabını alırsınız. Bu sizin her hareketi en iyi ve en verimli şekilde yapmanızı sağlar. Enerjinizi doğru kullanır, zaman ve sonuç alınamayan emek kaybı yaşamaz, daha iyi ve tatmin edici kalıcı sonuçlar elde edersiniz.

4. Motivasyonunuz düşmez, eğitmeniniz sizinle sürekli iletişim ve destek halinde olur. Hedeflenen sonuca ulaşmanın en kesin yolu egzersiz programlarınızı düzenli, disiplinli ve detaylara dikkat ederek uygulamanızla olur. Eğitmeniniz bütün bunların aksamadan yapılması için motivasyonunuzu en yüksek düzeyde tutar, beklentiniz doğrultusunda yaşam kalitenizi en üst düzeye ulaştıracak yeni alışkanlıklar kazandırır. Eğitmeninize antrenmanınız olmadığı günlerde dahi egzersiz sisteminiz hakkında aklınıza takılan her şeyi sorabilir ve bilgi edinebilirsiniz. İş seyahatine ya da tatile çıktığınızda egzersizlerinize eğitmeninizin size önereceği programlarla devam edebilir ve beslenmeniz hakkında destek alabilirsiniz.

5. Minimum sakatlık riski ile sağlığınız emniyetli ellerdedir. Egzersiz boyunca yanınızda bir eğitmen bulunacağı için herhangi bir ters hareket yapmanız olası değildir. Böylece programı uygularken meydana gelebilecek sakatlık riski minimalize edilir. Gerek metabolik (yüksek tansiyon, diyabet, kalp-dolaşım sistemi v.b.) gerekse kas ya da eklem ve kemik ( bel fıtığı, boyun fıtığı, bursit v.b.) rahatsızlığınız varsa eğitmeniniz sizler için en doğru egzersiz programını yapılandırarak, programı size en doğru şekilde uygulatacak ve bu rahatsızlıklar nedeni ile düşen yaşam kalitenizi uzman doktorunuzla birlikte en kısa sürede ve sağlıklı bir biçimde üst seviyeye çıkaracaktır.

6. Minimum zamanda maksimum hızda sonuç alırsınız. Vücudunuzun hareketlere verdiği yanıtlara göre eşzamanlı olarak müdahale eden eğitmeniniz bir iki antrenman içerisinde vücudunuzun özelliklerini ve gelişim yolunu anlar. Performans aşamalarınızı sonuç odaklı ve en hızlı gelişecek şekilde planlar. Zaman ve yer konusunda size uyum sağlayarak programınızın aksamasına engel olur. Sizinle iletişimini kaybetmez, beden ve zihin motivasyonunuzun düşmesine izin vermez. Olası sakatlıkların önüne geçer, geçmişten gelen rahatsızlıklarınıza göre fizyoterapik destek sağlar. Beslenme danışmanınızla koordineli olarak çalışarak bedensel olarak maksimum performans ve formunuza kavuşmanız için size rehberlik eder.